Aerolatte

Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 - 800ml

Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 - 800ml
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 81,00 PLN 65,85 PLN netto
Producent: Aerolatte
Indeks: 5039179001322
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 19,00 PLN (pobranie)
Opis

  Oferowany tu produkt to zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 tzw. "prasa francuska":

  • Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 to połączenie szkła, stali nierdzewnej i dobrej jakości plastiku.
  • Zaparzacz do kawy lub Aerolatte 7 ma wysokość 20 cm, a średnica szklanego dzbanka wynosi 10 cm.
  • Pojemność zaparzacza do kawy lub herbaty Aerolatte 7 wynosi 0,8 litra.
  • W komplecie z zaparzaczem do kawy lub herbaty Aerolatte 7 otrzymacie Państwo plastikową miarkę do kawy.
  • Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 zapakowany jest w estetyczne pudełko.
  • Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte 7 jest wykonany z dużą starannością. Jest to wyjątkowe połączenie wysokiej jakości z korzystną ceną.

 

Jak korzystać z zaparzacza do kawy lub herbaty Aerolatte, aby uzyskać najlepszy efekt parzenia ulubionej kawy czy herbaty?

1. Zaparzacz do kawy lub herbaty Aerolatte tzw. "prasa francuska" to szklany zbiornik z pokrywką. W pokrywce zaparzacza Aerolatte zaistalowany jest specjalny tłoczek umożliwiający oddzielenie uzyskanego naparu kawy lub herbaty od zaparzonych fusów.

2. Na dno szklanego pojemnika zaparzacza Aerolatte sypiemy odpowiednią dla swojego smaku ilość średniozmielonej kawy, herbaty lub mieszanki suszonych owoców. Następnie całość zalewamy wodą.

3. Po nalaniu wody przykrywamy szklany zbiornik zaparzacza Aerolatte pokrywką z tłoczkiem zaparzacza uniesionym do góry.

4. Czekamy do momentu uzyskania odpowiedniego naparu - czas zależy od tego, czy parzymy kawę, herbatę czy mieszankę owocową i od naszych preferencji smakowych.

5. Następnie powolnym ruchem dociskamy tłok zaparzacza Aerolatte do dołu. Drobna siatka w dolnej części zaparzacza Aerolatte jest tak skonstruowana, aby pozostałości kawy czy herbaty oddzielone zostały od naparu.

6. Uwaga! Tłoka zaparzacza nie należy dociskać zbyt szybko, ponieważ powstające w ten sposób ciśnienie może spowodować gwałtowne wylanie się gorącego płynu na zewnątrz zaparzacza.

7. Kiedy tłok zaparzacza Aerolatte będzie już blisko dna szklanego naczynia, w górnej części zaparzacza Aerolatte pojawi się napar kawy lub herbaty wolny od fusów.

8. Kawę czy herbatę przelewamy do przygotowanych wcześniej naczyń, tak żeby napar nie miał dłużej styczności z fusami - może to bowiem znacząco pogorszyć smak uzyskanej kawy czy herbaty.

9. Po zaparzeniu kawy lub herbaty, zaparzacz Aerolatte należy po prostu umyć pod bieżącą wodą.

SMACZNEGO!!!


Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy